טיפול בשגיאת "Leverage browser caching" ב-Pingdom

טיפול בשגיאת "Leverage browser caching" בכלי בדיקת המהירות של Pingdom

אם אתם בעלי אתר, מפתחים, מקדמים או שאר מרעין בישין שמבזבזים את זמנם על שיפור אתרי אינטרנט, לבטח הרצתם את האתר שלכם בכלי בדיקת מהירות האתר של Pingdom.

בין שאר השגיאות שכנראה קיבלתם, היתה שגיאת "Leverage browser caching" – אחת היותר בעייתיות אני מניח. כך לפחות קרה גם לי. הפתרון, לפחות במקרה שלי, היה כל כך פשוט שזה מביך. אראה לכם איך סידרתי את זה וציון האתר שלי קפץ מ-88 ל-96. אגב, ללא שימוש בקוד.

Leverage browser caching 001
התוצאה הראשונית שקיבלתי ב-Pingdom

אבל בואו נבין קודם על מה אנחנו מדברים. מה זה בכלל "Leverage browser caching"?

אז ככה, כתרגום ישיר זה "מנף את זכרון המטמון של הדפדפן". כלומר, לעשות שימוש בזכרון המטמון (Cache) של הדפדפן של המבקר באתר בכדי לזרז את מהירות העלאת האתר – כך תמונות ואובייקטים סטטיים של האתר יישמרו בזכרון המטמון של הדפדפן ויחסכו את הצורך להוריד את המידע הזה מהאתר אל הדפדפן של המשתמש, מה שאמור לחסוך את זמן ההעלאה של האתר.

רוב הפתרונות שמצאתי כולל הוספת קוד ל-functions.php או הגדרות לקובץ ה-htaceess. וכמעט בחרתי בכיוון הזה עד שהבנתי שיש תוכנות Cache שיודעות לעשות את זה בלחיצת כפתור, דוגמת W3 Total Cache.

כפי שהראיתי במאמר הגדרות תוסף האבטחה Wordfence, אני עושה שימוש ביכולות ה-Cache של Wordfence. אבל מסתבר שאין לתוסף הזה יכולת למנף את זכרון המטמון של דפדפן המשתמש ולכן החלטתי לעבור ל-W3 Total Cache.

אז בואו נראה איך עושים את זה.

Leverage browser caching 002
ביטול ה-Cache של Wordfence

 

דבר ראשון נצטרך לבטל את ה-Cache של Wordfence (או כל תוסף Cache אחר שיש לכם). אין טעם בכפילות בדברים האלה. זה רק פוטנציאל לבעיות. לכן נבחר "Disable all performance enhancements", כפי שמוצג בתפיסת המסך לעיל.

Leverage browser caching 003
חיפוש תוסף W3 total cache

 

נחפש במאגר התוספים את W3 total cache ונתקין אותו.

Leverage browser caching 004
הפעלת התוסף

 

נפעיל את התוסף ע"י לחיצה על "הפעל התוסף" לאחר התקנתו. ניגש להגדרות ע"י בחירת Browser Cache תחת תפריט התוסף שנקרא Performance בפאנל הניהול.

Leverage browser caching menu

 

נפעיל את Set expires headers. ובעצם זהו. באמת, זה הכל.

Leverage browser caching 005
תפריט Broswer Cache

 

רק נבדוק ב-Pingdom שהבעיה באמת נפתרה.

Leverage browser caching 006
תוצאת Pingdom לאחר השינוי

 

כמו שניתן לראות, הציון הכללי של האתר עלה מ-88 ל-96 וכן תוצאת האירוע הספציפי עלה מ-F ל-A.

רק בעיה אחת אולי יש לנו, שהאתר עולה עכשיו תוך כמעט 5 שניות במקום תוך שניה וחצי כפי שהיה לפני השינוי. אבל היות ולא הגדרתי את W3 Total Cache באופן מלא, אלא הפעלתי רק אפשרות ספציפית, יש מצב שנוכל לשפר את מהירות טעינת האתר עוד בהרבה ולהגיע לאותה תוצאה כמו עם ה-Cache של Wordfence.

על כך ועוד, בפוסטים הבאים…

דוד ארוון

מהנדס תעשיה וניהול בהשכלתי, בעולם המחשבים מאז מחשב ה-AT 286 ובעולם התקשורת כבעל BBS עוד לפני שנולדה רשת האינטרנט. את הדומיין הראשון שלי קניתי בשנת 2000 (עדיין קיים) ומתעסק בבניית אתרים מאז, כשבשנים האחרונות אני מתרכז בוורדפרס בלבד.

כתיבת תגובה

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן