נתח השוק של וורדפרס עלה ל-30% מכלל אתרי האינטרנט*

וורדפרס סטטיסטיקהלפי פרסום של האתר W3Techs מהיום (5 למרץ 2018), וורדפרס יכולה לסמן לעצמה עוד וי בדרך לכיבוש האינטרנט. מסתבר שהיום נתח השוק של וורדפרס מכלל אתרי האינטרנט* עלה ל-30% עגול ויפה. מה שאומר שמכלל אתרי האינטרנט המשתמשים במערכות CMS (כדוגמת וורדפרס, דרופל, ג'ומלה ואחרות) ומסתבר ש49.8% מכלל אתרי האינטרנט אכן משתמשים במערכות ניהול תוכן (CMS = Content Management Systems) ועל כן וורדפרס שולטת כיום ב-60.2% מכלל אתרי האינטרנט מבוססי מערכות לניהול תוכן**.

בפרסום האחרון, מיום 1 למרץ 2018, וורדפרס שלטה ב-29.9% מכלל אתרי האינטרנט.

 

המתחרות

מעניין לציין כי ג'ומלה, מערכת הניהול שתופסת את המקום השני, נמצאת הרחק מאחורי וורדפרס ומחזיקה בכ-6.3% בלבד מכלל האתרים המנוהלים באמצעות מערכת ניהול תוכן**, או כ-3.1% מסך כל האתרים בכלל* והיא נמצאת במגמת ירידה (במאי 2017 החזיקה בכ-3.3% מכלל האתרים).

דרופל, המדדה אחריהן, מחזיקה בכ-2.2% מכלל האתרים* ובכ-4.4% מכלל אתרי האינטרנט מבוססי מערכות לניהול תוכן**.

 

עוד קצת סטטיסטיקה

אם כבר אנחנו מתעסקים בסטטיסטיקות, כדאי לציין שמתוך האתרים המשתמשים בוורדפרס, כ-94.3% משתמשים בגרסאות 4 ומעלה כאשר כ-50.6% משתמשים בגרסא 4.9 ומעלה (אנחנו כיום בגרסא 4.9.4 להזכירכם). לצערנו, עדיין כ-4.6% מהאתרים המשתמשים בוורדפרס, משתמשים בגרסאות מאד ישנו כמו גרסאות 3 למיניהן (3.0 עד 3.9); 1% מהם משתמשים בגרסאות 2 למיניהן (2.0 עד 2.9); וכ-0.1% מהאתרים מבוססי וורדפרס, עדיין משתמשים בגרסאות 1 (1.0 עד 1.9) למינהן. עוד על למה זה חשוב לעדכן גרסאות?

 

לסיכום

רק מילה אחת לפני הסיכום – כשהמאמר הזה מציין נתונים לגבי אתרים מבוססי וורדפרס, הכוונה הן לאתרים המאוחסנים ב-wordpress.com והן לאתרי וורדפרס "חינמיים" מבוססי wordpress.org (עוד על ההבדל בין הגרסאות למי שלא מכיר).

בכל אופן, וורדפרס (או שמא צריך להגיד חברת Automattic) תופס יותר ויותר נתח שוב. אם עד לפני שנה היינו רגילים להגיד שוורדפרס תוספת כרבע מכלל האתרים ברשת, אז כיום אנחנו כבר יותר קרובים לשליש. אם מישהו היה צריך עוד סיבה למה כדאי לבחור בוורדפרס כמערכת לניהול תוכן, אולי הססטיסטיקה תשכנע אותו. מה שכן, ראוי לציין שדווקא בגלל שוורדפרס כל כך נפוצה, היא מהווה כר פורה להאקרים המנסים השכם והערב לפרוץ לאתרים מבוססי וורדפרס. ולכן יש לוודא שהאתר שלכם מוגן (מדריך לשימוש בWordfence) ומגובה (מדריך לגיבוי באמצעות UpdraftPlus).

 


* מבוסס על 10 מליון אתרי האינטרנט הגדולים ביותר, אחריהם W3Techs עוקבים.

** מבוסס על מערכות ניהול תוכן אותן W3Techs מכירים ככאלה ומנטרים אותן.

דוד ארוון

מהנדס תעשיה וניהול בהשכלתי, בעולם המחשבים מאז מחשב ה-AT 286 ובעולם התקשורת כבעל BBS עוד לפני שנולדה רשת האינטרנט. את הדומיין הראשון שלי קניתי בשנת 2000 (עדיין קיים) ומתעסק בבניית אתרים מאז, כשבשנים האחרונות אני מתרכז בוורדפרס בלבד.

כתיבת תגובה

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן