למה ווקומרס 3.3 הוסרה ממאגר התוספים?

ווקומרס 3.3 הוכרזה ביום רביעי האחרון, בתאריך 31 לינואר 2018 ושוחררה למאגר התוספים של וורדפרס. גרסה זו כלל 1581 שינויים מ-80 תורמים שונים, ועדיין הוגדרה מינורית.

ווקומרס 3.3 הייתה צפויה לשפר את העבודה עם תבניות שונות ובכך להתאים את ווקומרס ליותר תבניות, אם לא לכולן. עם זאת, בעקבות תלונות מצד מי שהתקינו את ווקומרס 3.3 על כך שיש בעיות עם הגרסה הזו ותבניות שונות שהשתמשו בטמפלייטים של ווקומרס מגרסאות 3.2 למיניהן, הוחלט להסיר את ווקומרס 3.3 ממאגר התוספים של וורדפרס בכדי למנוע פגיעה מאחרים, על אף שהפגיעה מוגדרת מינורית (אך נוכח ריבוי הטענות הוחלט להסירה בכל זאת). צוות הפיתוח שוקד על בדיקת אותן בעיות ועל פתרונן. אשר על כן הגרסה המוצגת במאגר של וורדפרס הינה עדיין 3.2.6. 

הגרסה הבאה שתשוחרר למאגר תקבל את מספר הגרסה 3.3.1.

מה עלי לעשות אם כבר התקנתי את ווקומרס 3.3 ?

  • אם התבנית שלך תומכת בגרסה 3.3, משמע אין בעיות תצוגה – הכל בסדר ואין לך מה לעשות כרגע.
  • במידה ושידרגתם ל-3.3 ונתקלתם בבעיה, בדקו אם קיים כבר עדכון תאימות לתבנית שלכם. למשל, עבור תבניות ג'נסיס כבר יצא תיקון.
  • במידה ואין תיקון לתבנית שלכם, או שתמתינו לגרסה 3.3.1 בהנחה שהבעיות באתר שלכם לא נוראיות כל כך. אבל אם אתם לא מוכנים לחיות עם הבעיות הללו, תוכלו להשתמש בתוסף WP-Rollback לצורך שדרוג לאחור לגרסה 3.2.6.

ישנה גם אפשרות נוספת שלא הייתי ממליץ עליה – להתקין את הבטא (RC) של 3.3.1. אני אשאיר לכם לחפש איך עושים את זה, היות ואני לא יכול להמליץ להתקין גרסת בטא על אתר חי.

מתי תצא גרסה 3.3.1?

כרגע צוות הפיתוח כבר התאים את ווקומרס ליותר מ-40 תבניות פופולריות וההנחה היא שגרסה 3.3.1 תצא בהמשך השבוע הנוכחי.

בהצלחה לכולם!

דוד ארוון

מהנדס תעשיה וניהול בהשכלתי, בעולם המחשבים מאז מחשב ה-AT 286 ובעולם התקשורת כבעל BBS עוד לפני שנולדה רשת האינטרנט. את הדומיין הראשון שלי קניתי בשנת 2000 (עדיין קיים) ומתעסק בבניית אתרים מאז, כשבשנים האחרונות אני מתרכז בוורדפרס בלבד.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

  1. אורית

    תודה דויד!

  2. דוד ארוון

    בשמחה. תודה שהתעכבתם להשאיר תגובה.

כתיבת תגובה

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן