אבטחת וורדפרס – תוסף Wordfence עושה את העבודה

מכירים את זה שהתחלתם לעבוד על אתר חדש ושאלתם את עצמכם אם כדאי מיד להשקיע בהתקנת תוסף אבטחת וורדפרס או לחכות לסיום בניית האתר?

wordfence logo

אז גם אני. עבדתי על אתר של לקוחה על סאב דומיין. את האתר סימנתי שלא לאינדוקס, כדי שלא יהיה חשוף להאקרים. חשבתי לעצמי – מי כבר יגיע אליו? איזה האקר ינסה לפרוץ אליו? ולכן התייחסתי פחות לצד האבטחה. מצד שני, אני עובד על אחסון של wpwith.us והם מתקינים את תוסף האבטחה Wordfence באופן אוטומטי על אתרים חדשים שמותקנים אצלם, ולכן דאגתי פחות. בדיעבד, מסתבר שבצדק. תוסף Wordfence עשה את העבודה.

אבטחת וורדפרס
האימייל שנשלח ע"י Wordfence

 

לפני יומיים קיבלתי הודעת אימייל מ-Wordfence. הפתעה. מישהו ניסה להיכנס לפאנל הניהול. מישהו מטורקיה. לאחר 20 נסיונות Wordfence חסם אותו ומנע פריצה לאתר שאפילו לא סיימתי לעבוד עליו.

אז קודם כל הרגשתי הקלה. גם מכך שיש תוסף אבטחה שעושה את העבודה, וגם מכך ש-wpwith.us חשבו על כך מראש והתקינו את התוסף אפילו בלי לשאול.

ברגע שהתחברתי שוב לאתר הורדתי את מספר הנסיונות ל-10 וישבתי עוד כמחצית השעה לעבור על כל ההגדרות של Wordfence בכדי לוודא שהוא מוגדר בצורה המיטבית בשבילי.

בנוסף, עברתי על כל ההגדרות של התוסף בכדי שאגדיר אותם בצורה המיטבית לאתר של הלקוחה ושמחתי לגלות שהוא כולל אפשרות לביצוע Caching (זכרון מטמון), תכונה שחוסכת התקנת תוסף נוסף. תוכלו למצוא את ההגדרות המתאימות לזכרון המטמון תחת Performance setup בתפריט התוסף.

אז כשאתם מתחילים לבנות אתר שאתם בטוחים שאף אחד לא יגיע אליו – אל תסמכו על זה. תתקינו תוסף Wordfence (או כל תוסף אבטחה בעל יכולות זהות). ועוד דבר – תעברו על ההגדרות שלו כמו שצריך ותגדירו הכל לפי הצרכים שלכם. חצי שעה שיכולה לחסוך ים בזמן של שחזורי גיבויים.

דוד ארוון

מהנדס תעשיה וניהול בהשכלתי, בעולם המחשבים מאז מחשב ה-AT 286 ובעולם התקשורת כבעל BBS עוד לפני שנולדה רשת האינטרנט. את הדומיין הראשון שלי קניתי בשנת 2000 (עדיין קיים) ומתעסק בבניית אתרים מאז, כשבשנים האחרונות אני מתרכז בוורדפרס בלבד.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. ירון

    מאמר טוב שמציין את הצורך באבטחה לאתר. הייתי שמח לקבל מאמר ובו הדרכה להגדרה נכונה של התוסף הנ"ל

    1. דוד ארוון

      אשתדל לעשות משהו בקרוב. יש שם מלא הגדרות. אבל אעבור לפחות על החשובות שבהן.

כתיבת תגובה

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן